Październik

Smutek? Przy takim ciepłym jesiennym wietrze? podpuszczam. Do baru ostatnio nikt nie zagląda i gość z przemyśleniami to święto. A że wiatr znad Afryki rzeczywiście wywraca jesień do góry nogami? Zmiany klimatu nie taką niespodziankę przyniosą.
Wiatr to mi może brodę rozwiać, nie smutki odpowiada. Niby zgodnie z planem. Jest ironia, czarny humor, dystans. I nawet broda robi wrażenie, choć to raczej pomysł na brodę niż jej ostateczna forma, ale jednak smutku w tym wszystkim najwięcej. Poczęstowałbym go kawą z tygla z czymś i migdałami w cynamonie, gdyby mogłoby to coś dać. Tyle że raczej nie da. A skrzynka wódki to nie u mnie.
Myślałem, że przetrawiłem ból, wszystkie smaki nie bawi się we wstępy i punkty zaczepienia. Że miałem je pod ręką od dawna, i kawałek po kawałku znikały. Wszystko położone na tacy. Nic nie powinno zaskoczyć. Jednak nie, jednak wciąż może zaboleć coś nowego.
Bo może tego na tej tacy nie było lata barmanowania robią swoje – dobrze, że się uzewnętrzniasz, ale wcale nie musisz być tym dobrym i mieć jedyną właściwą wizję świata.
Może. I jeśli potrzebowałem jakiegoś potwierdzenia to go dostałem. Tak odczuwalnie. Mocno.
Zdecydowanie nie kawa. Herbata bez żadnych udziwnień. I jakaś muzyka, skojarzenie, które nasiąknie tymi emocjami i schowa się, im dalej tym lepiej.
Czy mogłem powiedzieć coś inaczej? Czy gdybym użył użył innych słów efekt byłby inny myśli głośno, ale już w innej tonacji. Wcale nie weselszej, ale innej.
A gdybyś nic nie powiedział to może nic by się nie stało? chcę dodać, ale lepiej to pytanie zostawić niewypowiedziane. Październik, jeśli mu się da okazję, potrafi zaskoczyć. Strzela bez ostrzeżenia.

Reklamy

2 comments

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s