klątwa królowej kier (albo inna)

Pamiętasz o czwartku? pytam zabierając Gro pustą filiżankę po kawie. Szybka wizyta po trzy łyki kofeiny i chwilę odpoczynku od świata. Pamiętam szybko wkłada kurtkę i sprawnie przekłada upstrzone frędzlami końce szalika przez niewielką pętlę zrobioną w jego środku. Wszystko pamiętam, wzory, numery, słowa, melodie, sceny, co chcesz. Początek, zakończenie albo od dowolnego momentu. Czy z zeszłej jesieni, czy sprzed roku czy sprzed trzech lat. Jakby to było wczoraj, a kawa nie wypłukała mi iluś tam szarych komórek z mózgu. Fakt, ostatnio Gro pije tyle kawy, że wystarczyłoby dla czteroosobowej rodziny. Aż czasem żałuję, że już dawno po studiach jestem.Może powinieneś zacząć jakieś nowe? sugeruję. Te które skończyłem w zupełności mi wystarczą Gro robi dłońmi gest, jakby chciał zasłonić się przed takimi propozycjami albo przynajmniej je odgonić. Czasem dobrze byłoby o czymś zapomnieć, a już przynajmniej, żeby się nie przypominało przy lada okazji, albo i bez. – No po prostu jakaś klątwa żartuję. A żebyś wiedział. Gro przesuwa szalik w pętli to w jedną stronę, to w drugą, jakby poprawiał węzeł krawata. Ciekawe tylko czyja dodaje pod nosem i bez patrzenia zapina jeden po drugim guziki kurtki. Pewnie jakiejś kobiety oskarżam w ciemno. Słyszałeś, żeby mężczyźni rzucali klątwy? Gro podnosi do góry głowę, jakby szukał w pamięci odpowiedzi. A może w tej pozycji łatwiej mu ułożyć kołnierz. Nie słyszałem decyduje po chwili. I sprawa jasna. Narozrabiałeś kiedyś i tyle. Musisz zacząć nosić ze sobą srebrny łańcuszek albo spinki. Albo coś na palcu mówię podsuwając mu rękawiczki, o których zdaje się nie pamiętać. Srebro podobno chroni przed czarami. – Niezła myśl Gro kiwa z uznaniem głową. Od tego wszystkopamiętania chyba nawet nie bierze pod uwagę, że coś mogłem poplątać. Tyle że zadziała dopiero na przyszłość stwierdza trochę kwaśno. Jeśli zadziała. – Nawet jeśli nie zadziała to może będziesz miał już mniej do pamiętania zauważam. Może zgadza się. Ale nie wiem czy się z tego akurat warto się cieszyć dodaje. Zawsze będziesz mógł powspominać to co było pocieszam go. Taaaaa, niewątpliwie… mówi Gro i zbiera się do wyjścia. To do czwartku! Przypomnę ci!

10 comments

  1. To klątwę Tutanchamona faraonka jakaś rzuciła? 😯 I Wielki Mistrz templariuszy też był kobietą? 😯
    Może mi Gro odstąpi trochę pamięci, bo ja najwidoczniej wszystko źle pamiętam albo wcale. 😦
    W twardej walucie zapłacę ❗

  2. za co obrażą? za głośne i otwarte przyznanie jaką wielką i długofalową moc mają wypowiedziane kiedyś słowa? spłaszczam, wiem, i to srebro też tak bardzo niepewne, że aż lepiej nie sugerować, tym bardziej, że to normalnie na wampiry bardziej… ech, zaczynam się plątać, znaczy się czas na sen

  3. Feministki potrafią się obrazić o każde złe słowo na kobiety. Albo obrócić taki mit w ten sposób, że wychodzi, że to efekt ucisku społeczeństwa patriarchalnego. 🙄
    Wampiry teraz produkują takie, że nie dość, że odporne na wszystko, to jeszcze romantyczne i och ach. Więc srebro pewnie na nie też nie działa, bo przecież muszą swoje ludzkie ukochane obsypać biżuterią.

  4. E tam, feministki sie nie obrazaja tylko pukaja w czoło. Jako wytrawne czarownice dobrze wiedzą ze na uroki srebro jest do bani. czerwoną kokardke sobie zawiazac,oko proroka nosic, palec wskazujacy z serdecznym skrzyzowac i przez lewe ramie splunac, to co innego. A przed snem polska demonologie ludowa poczytac można. Dla ubarwienia koszmarów.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s