Cadit quaestio

Szef nie przepadał za sekretarkami, szczególnie automatycznymi, ale tylko w ten sposób mógł przekazać Fomie jakąkolwiek informację. A tego ranka Szef miał co przekazywać.

– Foma, w tej chwili ruszasz dupę i za 72 godziny widzę cię u siebie w gabinecie. Koniec obijania. Nie po to wyciągałem cię z archiwum, żebyś się teraz znowu gdzieś chował. Gdyby nie społeczne protesty, to wywaliłbym cię na zbity pysk, i po odwołanie mógłbyś się już tak nie spieszyć. Mundur z szafy i na dworzec. Do realizacji!

Szef nie czekał nawet no podniesienie przez komisarza słuchawki. Foma nie musiał się odzywać, żeby wiadomo było, że usłyszał co trzeba. A był to ledwie wstęp do tego, co komisarz miał usłyszeć i co wyłaniało się z poczynionych niedawno obserwacji i wywiadu środowiskowego.

Potrzeba dociśnięcia i stałej kurateli była bezsporna. Podobnie prewencyjne przejrzenie szuflad, schowków na głowę, odwiedzanych szynków i sposobów, jakimi komisarz przerzucał na innych swoje zadania. A w pierwszej kolejności należało zmienić Fomie organizację pracy. Na początek Szef zdecydował ograniczyć swobodę w niekontrolowanym włóczenia się po internecie i traceniu energii na pozasłużbowe zajęcia.

Epoka Fomy wolnego strzelca odchodziła w niepamięć.

82 comments

 1. Człek czuje się raz lepiej lub gorzej, ale jak mordę na niego drą, nawet przez telefon, to dzień nie najlepiej się zaczął. Szef o tym oczywiście nie wiedział, że po wysłuchaniu komunikatu, komisarz odłożył słuchawkę z użyciem palca fakjowego.

 2. Istnieje poważne podejrzenie, że teść sam już skorzystał z ius primae noctis. Jest to jednak pewna podstawa, żeby Foma zwrócił małżeński towar jako wybrakowany. Sapienti sat. 😉

 3. Coś tu ktoś gmatwa! 👿
  Przecież to karalne!! 😯
  Może to chodzi nie o „tego” teścia, tylko przeciwstawnego?
  Dałoby się zrozumieć! 😆

 4. A wszystko w nadziei na usłyszenie i zobaczenie zeena śpiewającego skoczny refren:
  Dziś z biura nie wychodzę
  zostań ze mną, ci posłodzę
  ci rozłożę na podłodze
  płaszcz mój! 😉

 5. Kurczę, w discopolowych klimatach mało jestem obcykany, bo polsata nie odbieram. 😦 Mogę tylko konsumować, ale na tfurcze podejście mnie nie stać. 😥

 6. jak nie po odwołanie to może po awans? 🙂
  … 72godz. na dotarcie (i to spiesząc się!) ,gdzież komisarz – tak skutecznie – się zaszył 😉

 7. foma
  „Potrzeba dociśnięcia i stałej kurateli była bezsporna”.
  foma,powiało zgrozą! Dociskają, kontrolują, zmieniają perfekcyjną organizację czasu pracy, net odcinają Komisarzowi, pewnie i do kieszeni szef sięga, o 50% kasuje przychody Komisarza , a On przyjmuje to do wiadomości?! A gdzie protesty, barykady, zasieki, głodówki, bunt?!
  „Epoka Fomy wolnego strzelca odchodziła w niepamięć”.
  Czy Foma odnajdzie się jako zniewolony strzelec? Foma! Odwagi, odwagi, odwagi!!!

 8. „Epoka Fomy wolnego strzelca odchodziła w niepamięć.”

  Nadeszła zatem epoka Fomy szybkostrzelnego. A to może oznaczać tylko jedno: nasz Komisarz otrzymał służbowe działko M61 Vulcan 😉

 9. Najpierw pobił komisarza
  I na „boli!!!” nic nie zważa
  Potem Fomę poprzypalał
  Podociskał, pozawalał,
  Pobatożył, powykręcał
  (Przy tym trochę Foma jęczał)
  I to nie był żaden blef
  Tak po prostu działa Szef.

  Foma na to „Ale fest
  Toż to grzeczny lajcik jest…”

 10. Tu Okropnie Tajny Bobik przebywający w Okropnie Tajnej Misji w sąsiedztwie Smoka Wawelskiego. Nie wykluczam, że po powrocie będę mógł rzucić nieco światła na przyczyny i przebieg marcowego zniknięcia Komisarza.
  Ale na razie ćśśśś… 😉

 11. Nie żadnego Smoka Wawelskiego (prawdziwe nazwicho: Wawelowicz) jeno Dinosaura Wszechpolskiego i nie żadne tam, tylko Okropny Tajny Bobik, marcowy docent i nie rzuca a kradnie światło…
  Po za tym wszystko sie zgadzowuje…

 12. Przez baltazarowe płyty krakowskiego Rynku przemknęła czarna postać. To tajemniczy Don B. podążał tropem nieuchwytnej Kierowniczki, nucąc pod nosem „seems it never rains in southern Małopolska…”
  Cdn.

 13. To akurat nie tak ciężko było wykombinować. W Krakowie wszystkie drogi z natury rzeczy prowadzą do Rynku. Jedyna trudność polega na skoordynowaniu pór pojawiania się tamże. 😉

 14. Uprzejmie uprasza się o nie uprowadzanie Rynku! Wskazanym również byłoby, gdyby Rynek nie był wyprowadzany, jak też przeprowadzany, gdyż może to wywołać wielką konfuzję. A konfuzja to coś, co nie jest zbyt dobrze przyjmowane przez ogół.

 15. Jestem świadkiem, że Kierowniczka oddała Rynek bez szczególnych protestów. Chwilowo w Krakowie wszystko jest na swoim miejscu. Ale jutro mogę spróbować coś przemieścić, żeby nie było nudno. 😀

 16. Hm, to może ja pominę ten etap mojego życia, kiedy wracam do Krakowa dokończyć edukację (bo pewnie i tak bym się pogubiła tam po Bobikowych przemieszczeniach) i udam się od razu na Hawaje hodować kurczaki…?

 17. Czy Asika nie moglaby zamiast kurczakow hodowac carpaccio? Najlepiej w duzej ilosci. Zbyt zapewniony.
  Tylko Krakow jednak odpowiadalby mi bardziej niz Hawaje. 😉

 18. Wesołych Świąt, święconego ,bez „bab”,a chłopów, jak baranki,oraz wypoczynku na łonie natury -Komisriatowi i Gościom życzę.

 19. Widzę, że świętowanie w pełni 😀
  Więc i ja wszystkim wszystkiego dobrego, świątecznego, dyngusowego…
  Żeby coś z tych Świąt na po świętach zostało 😉

 20. Serdecznie, Wiosennie, Optymistycznie i Ślicznie,
  Zdrowia, Miłości, Szczęścia, Czułości
  Dostatku Wszelakiego
  Komisarzowi, Bywalcom i Wizytantom życzy M

 21. Dorzuciłbym B, ale wrodzone poczucie sprawiedliwości mi nie pozwala. Bo jak B, to dlaczego nie np. K albo Z?
  To w imię sprawiedliwości nie będę dorzucał. 😀

 22. Najlepiej psu wychodzi otrzepywanie się w samochodzie,zwłaszcza, jak właściciel jednego i drugiego stanie tuż nad wodą, i zostawi otwarte drzwi.Można przez auto przelatywać na przestrzał.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s